PRIJAVA NA E-NOVICE

Bodite obveščeni. Prijavite se!

PODARITE VSTOPNICO

Presenetite najbližje, prijatelje ali poslovne partnerje z nepozabno dogodivščino v svetu rudarjev.

PRAZNOVANJE ROJSTNEGA DNE

V Muzeju premogovništva Slovenije smo zelo veseli obiska otrok. Posebej za njih smo pripravili ponudbo »Ligijev rojstni dan«.

Razstavišče MINUS160 - 2 ): Rudarstvo na znamkah / otvoritev 29.6. ob 12.00

Bela garderoba / Razstava Industrijski motiv, avtor Stojan Špegel

Črna garderoba: fotografska razstava Foto klub Ljubljana / Motivi iz Muzeja premogovništva Slovenije / otvoritev 29.6. ob 13.00

Kopalnica / Jamomerske karte /ob izdaji knjige Premogovniška dejavnost in njen vpliv na površinsko območje Šaleške doline / predstavitev 27.6. ob 18.00

Hodnik / Velenjske glinene ploščice / Herbarij  -  brezčasni zapis narave / Avtorica Kata Laštro

Razstavišče MINUS160 - 1 (jamski del muzeja): Stane Špegel - PODZEMNI NEZEMLJANI, skulpture

Ligijev salon (jamski del muzeja):  Poetična podzemna proga - predstavitev novih avtorjev /

Nagrade

Muzej je prejel že številna priznanja:

• posebno priznanje Evropskega muzejskega foruma,
  • Valvazorjevo priznanje,
  • Fordovo nagrado za ohranjanje tehnične dediščine,
  • nagrado GZS za prispevek k ohranitvi in trženju kulturne dediščine,
  • Zlati grb Mestne občine Velenje,
  • priznanje za najboljšo predstavitev na sejmu Minfos v Tržiču …

Fordova nagrada Muzeju premogovništva Slovenije v Velenju

10. januarja 2001 je Muzej premogovništva Slovenije prejel nagrado družbe Ford za ohranjanje naravne in kulturne dediščine. Muzej je prejel prestižno nagrado komaj dobro leto in pol po svojem odprtju v opuščenem delu velenjskega premogovnika. Takratnemu direktorju Premogovnika Velenje dr. Francu Žerdinu, je nagrado izročila Fordova predstavnica Suzanne Wegerhof. Ford Motor Company ter uradni uvoznik in distributer vozil Ford za Slovenijo Summit motors sta tovrstno nagrado takrat podelila že četrtič. Nagrada je bila razpisana za naravno okolje, kulturno dediščino, varstveni inženiring in mladinske projekte, prejel pa jo je že omenjeni Muzej.

Muzej premogovništva Slovenije nagrajen na sejmu Minfos

8. in 9. maja 2010 je bil v Tržiču 38. Minfos, sejem mineralov, fosilov in okolja, na katerem je kot posebni gost sodeloval Muzej premogovništva Slovenije in  prejel priznanje za najbolj izvirno predstavitev.
Kot je povedal Stojan Špegel, vodja muzeja, sodelavci v muzeju vsako svojo predstavitev na sejmih in podobnih dogodkih pripravijo kot zgodbo. »Na Minfosu smo predstavili obred sprejema novincev v rudarski stan s skokom čez kožo in k temu povabili tudi obiskovalce. Razstavni prostor smo opremili tudi s »koln kišto«, polno sveže odkopanega premoga, ki so ga obiskovalci lahko otipali, vonjali. Vse to ljudem približa premogovništvo ter promovira naš muzej, poklice v premogovništvu in Premogovnik Velenje.