PRIJAVA NA E-NOVICE

Bodite obveščeni. Prijavite se!

PODARITE VSTOPNICO

Presenetite najbližje, prijatelje ali poslovne partnerje z nepozabno dogodivščino v svetu rudarjev.

PRAZNOVANJE ROJSTNEGA DNE

V Muzeju premogovništva Slovenije smo zelo veseli obiska otrok. Posebej za njih smo pripravili ponudbo »Ligijev rojstni dan«.

Črna garderoba: Stojan Špegel - Rudniški jaški / do 23.12.2018

Kopalnica / Stane Špegel - Multimedijska razstava »zMešAnke« / do 15.11.2018

Hodnik / Velenjske glinene ploščice / Herbarij  -  brezčasni zapis narave / Avtorica Kata Laštro /  do 10.11.2018

Razstavišče MINUS160 - 1 (jamski del muzeja): Stane Špegel - PODZEMNI NEZEMLJANI, skulpture / do 23.11.2018

Vstopni hodnik: Razstava izdelkov strojne šole Šolskega centra Velenje, mentor: Rajko Zalaznik / do 23.11.2018

Bela garderoba / Razstava Skye Boat – Marko Založnik / otvoritev do 8.11.2018 ob 18.00

Novice: 2018

20. 10.

PODZEMNA PUSTOLOVŠČINA

20. 10. 2018 Vabljeni na ogled edinstvenega podzemnega premogovniškega muzeja v tem delu Evrope, 160 m pod površjem! Prosimo, da vaš obisk predhodno rezervirate na tel. 031 752 418. Obisk podzemnega dela muzejske zbirke je dovoljen za osebe starejše od 6 let. Več informacij pod rubriko OGLED MUZEJA (cenik, delovni čas, odpiralni koledar...). Pri nas je zmeraj lepo vreme.

19. 10.

Multimedijska razstava »zMešAnke«

19. 10. 2018 "Dober umetnik kopira, izjemen umetnik krade", je citat velikega Pabla Picassa, ki so ga za svojega pred desetletjem vzeli tudi glasbeniki in z besedno skovanko »MashUp« definirali mešanje dveh ali več starih skladb v nove glasbene kreacije. Tako so se v novih stvaritvah skupaj znašle prej na videz nezdružljive skladbe iz popolnoma različnih glasbenih zvrsti in obdobij. »MashUp« se je v zadnjih letih razširil tudi na druga polja umetniškega ustvarjanja, tudi likovnega. Vsekakor gre za fenomen vreden kopiranja in/ali (po Picassu) kreativne kraje, zato je skladatelj in avtor multimedijskih vsebin Stane Špegel pripravil projekt »zMešAnke (stare slike – nove zgodbe)«. Z uporabo digitalnih grafičnih orodij je likovne mojstrovine nekaterih najvidnejših slikarjev preteklega pol tisočletja transformiral v nove zgodbe. Nekatere izmed njih kritično opozarjajo na nerazveseljivo družbeno realnost lahkotnosti ustvarjanja »lažnih novic« (fake news), ki so danes, v dobi množičnih medijev, še posebej nevarne, če so “MashUp” resničnih in preverjenih novic. Večmedijski projekt je sestavljen iz 32-ih MashUp grafik, v katerih so združeni likovni elementi iz več kot sto likovnih mojstrovin. Digitalne grafike spremlja tudi online virtualna razstava in kratke video transformacije, podložene in sinhronizirane s skrbno izbrano glasbo največjih imen klasične glasbe. »zMešAnke« so tudi avtorjev prispevek k Evropskemu letu kulturne dediščine, uporabne pa so tudi kot kreativni didaktični pripomoček pri likovni in glasbeni vzgoji. Razstava bo na ogled od 17. avgusta do 15. novembra v Muzeju premogovništva Slovenije v Velenju.

18. 9.

130 LET OD PREBOJA JAŠKA ŠKALE

18. 9. 2018 Z izgradnjo jaškov je povezana celotna zgodovina Premogovnika Velenje. Prvo jamsko gradnjo, ki pomeni začetek odpiranja jame Škale, je predstavljal raziskovalni jašek, ki naj bi prevzel vlogo zračilnega jaška. Prvemu jašku so nadeli ime Jašek prestolonaslednika Rudolfa, sledili so mu številni drugi. Pomembno prelomnico pomeni preboj jaška Škale, ki se je zgodil pred natanko 130 leti na današnji dan 19. septembra 1888. Današnja podoba še vedno delujočega prevažalnega Jaška Škale služi za uvoz in izvoz obiskovalcev Muzeja premogovništva Slovenije.

24. 7.

Pletarski izdelki Ivana Verdnika

24. 7. 2018 Vabljeni na ogled razstave z naslovom Vse nam je naredu, kar smo ga fehtal – Pletarski izdelki Ivana Verdnika iz Šoštanja. Razstava je postavljena v sodelovanju z Mayerjeva vila Šoštanj in Občino Šoštanj in bo odprta do 10.9.2018.

2. 5.
2018

SKUPNA VSTOPNICA ZA OGLED MUZEJA PREMOGOVNIŠTVA SLOVENIJE IN MOZIRSKEGA GAJA (po znižani ceni)

2. 5. 2018 Pomladanski meseci so kot nalašč za obisk jamskega dela muzeja, saj je 160 metrov pod zemeljskim površjem prijetnih petnajst stopinj. Ogled muzeja lahko združite s sprehodom med cvetlicami v Mozirskem gaju - le ta v pomladanskem času še posebej žari, saj so na voljo skupne vstopnice po znižani ceni. Več informacij na gsm: 031 752 418 ali pod rubriko Ogled muzeja / Cenik.

2. 1.

SReČNO 2018

2. 1. 2018 Kolektiv Muzeja premogovništva vam želi vse najlepše v prihajajočem letu 2018. SREČNO.